Uszczelki

Uszczelki samoprzylepne

Firma KT Polska oferuje uszczelki w postaci taśm samoprzylepnych oraz wykrojów sztancowanych samoprzylepnych z gumy, mikrogumy, pianki PE, pianki PU, Pianki rozprężnej PURS, tkanin, folii oraz innych materiałów technicznych. Wszystkie oferowane detale mogą zostać dopasowane do wymagań klienta w zróżnicowaniu materiału, grubości materiału lub warstwy klejowej.


Uszczelki samoprzylepne z mikrogumy EPDM

uszczelki samoprzylepneGuma porowata – mikroguma jest to materiał elastyczny antypoślizgowy i uszczelniający. Uszczelki z mikrogumy mogą być wykonane w postaci taśm samoprzylepnych, również zbrojone gdzie tkanina w warstwie klejowej zapobiegającej rozciąganiu się podczas aplikacji. Detale samoprzylepne mogą też być oferowane w postaci mikrogumy sztancowanej lub wykrojów mikrogumy.

 

Uszczelki samoprzylepne – mikroguma samogasąca.

Uszczelka samoprzylepna mikrogumaUszczelka samoprzylepna wykonywana jest ze spienionego kauczuku syntetycznego w różnych szerokościach, w grubości 6, 9, 13, 16, 20, 25 mm. Jest to materiał nierozprzestrzeniający ognia, samogasnący, podatny na odkształcenia, dobrze dopasowuje się do powierzchni uszczelnianych, charakteryzuje się wysoką miękkością.  Materiał może być stosowany w zakresie temperatur od -50 oC do 85 oC.  Klej daje mocne montażowe połączenie i może być stosowany z różnymi materiałami.

 Uszczelki samoprzylepne Pe – cięte laserem

Uszczelka samoprzylepna wycinanie laseroweUszczelki samoprzylepne w dowolnym kształcie cięte laserem. Uszczelki wykonywane są z dużą dokładnością z polietylenu spienionego jednostronnie i dwustronnie samoprzylepnego.  Istnieje możliwość wykonania małych oraz dużych serii produkcyjnych. Oferowane produkty są w kolorze białym oraz antracytowym w różnych grubościach od 0,85 mm do 10 mm. Cięcie laserowe nie powoduje zmiany koloru pianki, zamyka pory na krawędzi cięcia, a wykonywane detale charakteryzują się wysoką sprężystością i brakiem przegniecenia materiału występującym przy sztancowaniu.

Uszczelki samoprzylepne z pianki Pe

Taśma samoprzylepna PEUszczelki samoprzylepne piankowe polietylenowe oferowane są w kolorach biały oraz antracyt, jest to materiał trwały i świetnie uszczelniający. Uszczelki samoprzylepne Pe występują w postaci taśm samoprzylepnych i mogą mieć warstwę wierzchnią foliowaną, co w znacznym stopniu podwyższa ich trwałość podczas użytkowania. Uszczelki Pe występujące również w formie samoprzylepnej mogą być oferowane w postaci pianki Pe sztancowanej lub pianki Pe wykrawanej.

Taśma akustyczna Pe

taśma akustycznaTaśma akustyczna Pe oferowana jest w standardowych szerokościach 30 mm , 50 mm, 70 mm, 95 mm oraz w innych niestandardowych wykonaniach.
Taśma akustyczna PE samoprzylepna najczęściej stosowana przy montażu ścian z płyt kartonowo gipsowych, natomist z powodzeniem może też być stosowana z innymi materiałami budowlanymi takimi jak: beton, stal, drewno, cegła, i inne. Taśma akustyczna PE jest doskonałym materiałem wygłuszającym, izoluje termicznie, dobrze uszczelnia przed wpływem wilgoci i kurzu.

Uszczelki gumowe

uszczelkiUszczelki gumowe w zależności od środowiska stosowania mogą być oferowane w wykonaniu zwykłym, lub odporne na działanie kwasów, zasad, oleju, oleju napędowego, benzyny i innych mediów. Detale gumowe są oferowane głównie jako wykrawane lub sztancowane w zależności od ilości lub innych wymagań klienta. Guma oferowana jest również w postaci pasów stosowanych w przemyśle, jako fartuchy, łączniki elastyczne, dylatacje fundamentów suwnic lub inne.


Uszczelki samoprzylepne z pianki PU

Taśma samoprzylepna PUUszczelka samoprzylepna PU z pianki poliuretanowej ma strukturę otwartych komórek, charakteryzuje się przepuszczalnością powietrza. Uszczelka samoprzylepna PU oferowana w postaci taśm znajduje zastosowanie w uszczelnieniu zamków płyt warstwowych i innych systemach lekkich obudów hal przemysłowych, oraz w uszczelnianiu drzwi i okien.  Uszczelka poliuretanowa samoprzylepna występuje też w postaci zbrojonej tkaniną w warstwie klejowej zapobiegającej rozciąganiu uszczelki podczas aplikacji.

Taśmy rozprężne PURS

Taśma rozprężna PURSTaśma rozprężna samoprzylepna z pianki PUR stosowana jest do wypełnienia i uszczelnienia dylatacji i szczelin lub podczas montażu okien i drzwi, konstrukcjach fasad, uszczelnieniach wentylacyjnych, oraz w konstrukcjach maszyn gdzie wymagane jest wypełnienie szczeliny montażowej. Dzięki swojej strukturze zachowuje paraprzepuszczalność. Podczas aplikacji ściśnięta pianka rozprężna włożona w szczelinę rozpręża się do zadanej grubości.


Uszczelka butylowa

taśma butylowa WrocławTaśma butylowa należy do grupy najlepszych materiałów uszczelniających dostępnych na rynku. Taśma butylowa występuje, jako dwustronna taśma samoprzylepna oraz jednostronna taśma dekarska pokryta aluminium lub flizeliną. Butylowa taśma samoprzylepna używana jest do wszelakiego typu uszczelnień budowlanych, kanałów wentylacyjnych, kanałów klimatyzacyjnych oraz w białym montażu.