Taśma akustyczna

Taśma akustyczna samogasnąca.

Taśma akustyczna samogasnąca wykonywana jest z wysokiej jakosciTaśma akustyczna mikroguma materiału o grubości 6, 9, 13, 16, 20, 25 mm w szerokościach od 8 do 1000 mm  w zależności od grubości materiału. Taśma akustyczna samogasąca, wykonana jest ze spienionego syntetycznego kauczuku, jest o gęstości ok. 60 – 80 kg/m3. Jest to materiał nierozprzestrzeniający ognia,  porowaty,  o strukturze zamkniętych porów, nie tworzy płonących kropli. Taśma akustyczna samoprzylepnaTaśma samoprzylepna samogasnąca występuje w kolorze czarnym, charakteryzuje się dużą  miękkością, jest podatna na odkształcenia, nie chłonie wody. Posiada bardzo dobre właściwości izolacji cieplnej i akustycznej, pochłania drgania. Może być stosowana w temperaturze pracy od -50 do +85oC. Taśma akustyczna może być wykorzystywana do trwałej izolacji, różnego typu zbiorników, instalacji chłodniczych i kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Z powodzeniem taśma akustyczna znajduje też zastosowanie przy wygłuszaniu urządzeń technicznych, kabin pojazdów, samochodów, łodzi i innych.

 

Taśma akustyczna Pe

Taśma akustyczna dostępna w naszej ofercie wykonana jest z wysokiej jakości elastycznej pianki PE Taśma akustyczna wrocławpolietylenowej o strukturze zamkniętych komórek. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne oraz wygłuszające jest materiałem z powodzeniem wykorzystywanym przy instalacji systemów lekkiej zabudowy gdzie aplikowana jest do profili UD montowanych na podłogach, ścianach, i na suficie. Zastosowanie taśmy akustycznej podnosi izolację akustyczną zabudowy gipsowo kartonowej oraz zapobiega przenoszeniu drgań, co pozwala ograniczyć pękanie ścianek działowych. Materiał ten nie chłonie wody, jest doskonałym izolatorem cieplnym, nie przepuszcza powietrza, charakteryzuje go niska para-przepuszczalność i odporność na wiele środków chemicznych a warstwa samoprzylepna ułatwia aplikacje i zapewnia dobrą montażową przyczepność materiału. Dzięki tym wszystkim właściwościom taśmy akustyczne posiadają szeroki wachlarz zastosowań i mogą być z powodzeniem stosowane z innymi materiałami budowlanymi takimi jak beton, cegła, tworzywa sztuczne czy stal.

Taśma akustyczna Pe- Opis techniczny

Taśma akustyczna samoprzylepna dostępna w naszej ofercie jest w kolorze antracyt oraz białym w grubościach od 2 do 12 mm w nawojach od 10 do 40 metrów w zależności od grubości materiału. Wykonywana jest w standardowych szerokościach 30 mm, 50 mm, 70 mm, 95 mm oraz na życzenie klienta może być wykonana w każdej innej szerokości do maksymalnie 980 mm. Dodatkowo taśmy akustyczne podczas konfekcjonowania mogą być foliowane co zapobiega zapyleniu taśm na budowie.

 Taśma akustyczna Pe- Stosowane kleje na warstwy samoprzylepne

W wykonaniu standardowym taśma akustyczna występuje z warstwą samoprzylepną zapewniającą dobrą montażową przyczepność do stali betonu i innych materiałów budowlanych, oraz oferowana jest również w wykonaniu specjalnym na innych mocnych klejach montażowych zapewniających dużo większą siłę połączenia.