Filc

Filc

Firma KT Polska jest producentem podkładek filcowych oraz taśm filcowych jak i detali sztancowanychfilc samoprzylepny wrcław na prasach oraz  wykonywanych za pomocą cięcia laserem.. W zależności od zastosowania dysponujemy filcami miękkimi oraz twardymi impregnowanymi z różnym stopniem impregnacji w różnych grubościach od 1 mm do 6 mm.

Realizujemy zlecenia od 1 m2 dla filcu czarnego, białego oraz większości filców kolorowych posiadanych w stałej sprzedaży. Oferujemy filc samoprzylepny bardzo jest dobry jakościowo, którego włókna równo są rozłożone na powierzchni, posiada bardzo dobre właściwości fizyczne.

Taśma filcowa samoprzylepna

Taśma filcowa samoprzylepna na mocnym taśma filcowa wrocławkleju montażowym oferowana w szerokości od 10 mm do 1000 mm wykonywanafilc samoprzylepny wrocław jest z filców o różnej gramaturze i różnej grubości. Taśma filcowa znajduje szerokie zastosowanie między innymi jako zabezpieczenie przeciwko zadrapaniom detali malowanych, na platformach transportowych, lub jako ślizgacz transportowy oraz do zabezpieczenia krawędzi stołów montażowych. Taśma Filcowa jest materiałem z powodzeniem stosowanym w budownictwie jako podkłady  na płatwie dachowe do montażu płyt warstwowych oraz jako izolacja akustyczna na legarach podłóg.

Filc – ciecie laserem

Filc oferowany jest w postaci elementów ciętych laserem. Oferujemy wykonanie pojedynczych detali jak i dużych serii produkcyjnych. Obróbka wycinania laserowego pozwala na cięcie laserem skomplikowanych kształtów z dużą tolerancją wykonania. Ciecie laserem pozwala na wykonanie detali o wąskich przekrojach oraz małych otworów co jest nieosiągalne przy innych metodach. Podczas ciecia laserem pojawia się zjawisko niewielkiego wytopienia  krawędzi cięcia co zapobiega pyleniu się filcu jak po sztancowaniu. Ciecie laserem detali jest możliwe do maksymalnych wymiarów stołu 1000 mm x 1600 mm.

Filc – sztancowanie

podkładki filcowe wrocławPodkładki filcowe oferowane są w postaci podkładek, odbojników, przekładek czy innych detali z różnym zastosowaniem. Elementy sztancowane na prasach za pomocą wykrojników. Oferujemy wykonanie ta metodą małych oraz dużych serii produkcyjnych. Detale konfekcjonowane są luzem lub w płytach w zależności od potrzeb i preferencji klienta

Filc samoprzylepny

Filc samoprzylepny oferowany jest w postaci detali wykrawanych, sztancowanych, taśm oraz sprzedawany jest na metry. Do wykonania podkładek i innych detali sztancowanych wykorzystywany jest  kolorowy, czarny oraz biały impregnowany od 2 mm do 4 mm grubości. W ofercie posiadamy filc samoprzylepny czarny oraz biały w  wykonaniu specjalnym o gr 2 mm i bardzo mocnej impregnacji charakteryzujący się dużą sztywnością. Filc samoprzylepny miękki natomiast oferowany jest klientom w formie taśm filcowych lub detali gdzie potrzebne jest profilowanie podczas aplikacji. Wykonywane detale są w formie podkładek, uszczelek samoprzylepnych, ślizgaczy, dystansów  z zastosowaniem różnych klejów o różnej sile klejenia dedykowanych do różnych powierzchni.

Filc kolorowy

Filc kolorowy samoprzylepnyFilc kolorowy oferowany w szerokiej gamie kolorystycznej, występuje również w wersji samoprzylepnej w grubości 2 mm lub 4 mm,. Wykorzystywany do produkcji elementów ozdobnych, podkładek, przekładek,  dystansów, taśm filcowych. Minimum produkcyjne dla detali wykrawanych wynosi 1 m2.

Filc techniczny

Filc techniczny syntetyczny oferowany jest w odcieniachfilc techniczny wrocław szarości w grubości od 1,5 mm do 6 mm oraz w gramaturach od 230 g/m2 do 750 g/m2. Stosowany głowienie jako podkładki zapobiegające porysowaniu się powierzchni, oraz stosowany jest na legary podłogowe co znacznie ogranicza przenoszenie się dźwięków powietrznych oraz uderzeniowych przez strop.   Większość oferowanych filców technicznych  występuje również w wersji samoprzylepnej.

Zastosowanie Filcu

Dzięki swoim właściwościom filc stosowany we wszystkich gałęziach przemysłu, filc Wrocławjako, izolatory, podkładki filcowe przeciwko uszkodzeniom i zadrapaniom, używany jest, jako uszczelki, przekładki dystansowe, ślizgacze, odbojniki, podkładki filcowe dystanse, oraz taśmy samoprzylepne. Szerokie zastosowanie znajduje przemyśle obuwniczym, meblarskim, zabawkarskim, dekoracyjnym,.  Doskonale nadaje się do produkcji gadżetów reklamowych, opakowań, ozdób świątecznych, torebek, elementów filtracyjnych, teczek i i innych detali. Jest to materiał, który charakteryzuje się dużą odpornością na rozciąganie, rwanie i ścieranie, a dzięki swoim właściwościom stosowany przeciwko uszkodzeniom i zadrapaniom jako element tłumiący drgania, stosowany na legary podłogowe dla podniesienia izolacji akustycznej stropu.